Cera – kosmetyki naturalne

Naturalne Img 756.jpg

Wysokie temperatury powietrza oraz ekspozycja na zbyt intensywne promienie słoneczne mogą sprawić, że skóra na twarzy bardzo się przesuszy. Letnia pielęgnacja powinna się znacząco różnić od tej stosowanej podczas zimny i chłodnych dni, ale nie oznacza to mniejszego zapotrzebowania na produkty nawilżające.

Naturalne kosmetyki do cery suchej, która latem bardzo szybko ulega wpływowi promieni słonecznych, to najidealniejszy wybór. Podstawą letniej pielęgnacji powinien być to naturalny krem, który zapewni odpowiedni poziom nawilżenia a nie będzie również reagował z promieniami słonecznymi. Stosowanie kremu w słoneczne dni nie jest problematyczne, o ile jego formuła jest miła i łatwo się wchłania. Malina to składnik, którego warto szukać w kremach przeznaczonych do letniej pielęgnacji.

Działanie kremu z zawartością maliny zapewnia doskonałe ukojenie i regenerację po gorących dniach spędzonych na słońcu. Zbyt tłuste i gęste kremy nawilżające, które z kolei doskonale nadają się na zimę, pozostawią tłusty film na skórze przez cały dzień i sprawią bardzo niekomfortowe uczucie. Bardziej treściwe formuły, takie jak naturalne serum do twarzy, najlepiej jest stosować przed snem, podczas wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Bardzo przyjemnym rozwiązaniem jest naturalne serum do twarzy zastosowane tuż po wyjęciu z lodówki. Dzięki temu skóra, oprócz odżywienia i nawilżenia, zostanie także ukojona po całym, gorącym dniu.


Więcej o szkoleniach: https://wle.pisz.pl/dobre-polskie-kosmetyki


Naturalne serum do twarzy zawierające pomarańcze pozwoli także doskonale ujędrnić skórę, która cierpi na elastyczności w wyniku długiej ekspozycji na słońcu. Znalezienie idealnej kombinacji produktów do codziennej rutyny nie oznacza dobrego działania przez cały rok. Dlatego też warto pamiętać o skórę nieco bardziej świadomie, dobierając poszczególne kosmetyki zgodnie z tymi potrzebami skóry wystawionej na zmienne warunki atmosferyczne. Nawet najlepszy naturalny krem dający satysfakcjonujące efekty podczas lata, może pokazać się niewystarczający podczas mroźnych, zimowych dni, kiedy skóra podlega zupełnie innym warunkom atmosferycznym.