Dlaczego warto mieć oszczędności

Warto Pospay 623.jpg

Zgodnie z przysłowiem pieniądze szczęścia nie dają, ale że nie zgodzić się z faktem, że ich brak może przysporzyć wiele problemów.

Tymczasem zaledwie co piąty Polak posiada nadwyżkę pieniędzy na własnym koncie bankowym. Oto 4 powody, dla których pozostali powinni zacząć brać z nich przykład.
Po pierwsze oszczędności zapewniają stabilność finansową w razie jakichś nieprzewidzianych sytuacji jak nagła awaria pralki, choroba w rodzinie, konieczność naprawy auta czy też utrata pracy.

Po drugie systematyczne gromadzenie oszczędności pomaga budować dobre nawyki i wiedzę w zakresie planowania budżetu domowego i unikania niepotrzebnych wydatków.

Po trzecie systematyczne odkładanie drobnych kwot pozwala zaplanować większe wydatki jak zapłata ubezpieczenia, kupno opału na zimę czy rodzinne wakacje. Łatwiej odkładać na taki cel co miesiąc mniejsze kwoty niż wyłożyć jednorazowo kilka tysięcy złotych.

Po czwarte im więcej pieniędzy uda się zaoszczędzić tym łatwo będzie ich przybywać za sprawą procenta składanego. A im szybciej zaczniemy, tym dla naszego portfela i spokoju lepiej.